Ayak bilardosu; futbol ve bilardo oyunlarının birleşiminden oluşan, oldukça eğlenceli bir hibrit oyundur. Snookball ya da pool ball adıyla da bilinir. Bu oyun, birden fazla oyuncunun oynayabileceği dev bir alanda oynanır. Oyunun kuralları bilardoya benzer ancak bu oyunda bilardo sopası yerine ayaklar kullanılır ve bilardo topları yerine futbol topları vardır.

2 ya da 4 kişiyle oynanabilen bu oyunda kullanılan tüm toplar standart bilardo topları gibidir ancak futbol topu boyutundadır. Beyaz başlangıç topu diğer toplardan biraz daha ağırdır. Bu eğlenceli ve keyifli oyunu İstanbul Ümraniye İdealistpark Ayak Bilardosu Eğlence Merkezi’nde oynayabilirsiniz.

Ayak Bilardosu Nedir?

Haftasonu etkinlik mi arıyorsunuz? Aileniz, arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmek mi istiyorsunuz? Grup halinde keyifli zaman mı geçirmek istiyorsunuz? Çocuklarınız ile birlikte kaliteli vakit mi geçirmek istiyorsunuz? O zaman doğru adrestesiniz. Ayak bilardosu bu tür haftasonu etkinlikleri için idealdir ve kurallar esnektir.

Doğum günü partileri, düğünler, özel partiler, festivaller, okul etkinlikleri, otel aktiviteleri, üniversite etkinlikleri, özel organizasyonlar ve kurumsal şirket etkinlikleri için snook ball turnuvaları düzenleyebilirsiniz.

Snookball, rekabetin kıyasıya yaşandığı, yeni ve heyecan verici bir spordur. Bu yenilikçi aktivite, futbolu bilardo masasında oynanan popüler bir oyun olan snooker ile birleştirir. Bu oyunu geleneksel bilardo masasında oynamaya bir alternatif olarak, katılımcılar çimlere yerleştirilen masa benzeri büyük bir alanda oynarlar.

Ayak Bilardosu Oyununun Kuralları

Bu oyunda toplam 16 adet top vardır ve oyuncular, topların birbirine çarpması için bilardo sopası yerine ayaklarını kullanırlar. Burada amaç, topları doğrudan deliklere sokmak değildir. Bunun yerine, beyaz topu diğer topların içine atarak, diğer topların deliklere girmesini sağlamaktır.

Temelde, oyuncuların ayakları, bilardo sopası gibidir. Geleneksel bilardo topları kullanmaya alternatif olarak, genel oyunda bilardo topları gibi renkli futbol topları kullanılır. Bilardo masası yerine ise geniş ve bir çime yerleştirilmiş futbol sahası kullanılır.

Grup Etkinlikleri İçin Ayak Bilardosu Turnuvaları

Bu renkli ve çok eğlenceli oyunu aileniz, dostlarınız ve sevdiklerinizle oynayabilirsiniz. Bunun yanı sıra üniversite öğrencisiyseniz, okul arkadaşlarınız ile birlikte turnuvalar düzenleyebilirsiniz. Bir öğretmenseniz, okulunuzdaki öğrenciler ile eğlenceli bir etkinlik gerçekleştirmek için bu oyunu oynayabilirsiniz. Düğün, nişan ya da doğumgünü gibi özel günlerde eğlenceli ve değişik bir aktivite yapmak için de snookball oynayabilirsiniz.

Ayak Bilardosu Topları Nasıldır?

Ayak bilardosu, futbol ve bilardo tutkunlarının çok severek oynayacağı bir oyundur. Bu oyunda toplara ayakla vurabilirsiniz, bilardo sopaları ile değil! Bu eğlenceli oyunda 16 adet top bulunur. Bu toplardan birisi beyazdır ve beyaz topun toplam ağırlığı 450 gramdır. Diğer toplar ise 350 gram ağırlığına sahiptir.

Ayak Bilardosu Çim Alanı Ölçüleri Nedir?

Bu oyunu oynayabileceğiniz alan oldukça geniştir. Snookball ölçüleri standarttır. Suni çimlerden oluşan bu alanın boyutları 6,7 x 3,7 x 0,2 metredir. Tüm oyun yaklaşık 250 kilogramdır. Kuralları ve öğrenmesi oldukça kolay olan bu oyunu sevdiklerinizle harika vakit geçirmek için oynayabilirsiniz.

Ayak Bilardosu İstanbul Nerededir?

Ayak Bilardo Eğlence Merkezi, İstanbul Çekmeköy İdealistpark Alışveriş Merkezi’ndedir. Çekmeköy ayak bilardosu hakkında detaylı ve geniş bilgi almak için www.ayakbilardo.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ayak Bilardosu Fiyatları

Alışveriş merkezleri, oteller, okullar, üniversiteler, oyun merkezleri, özel plajlar, kurumsal aktiviteler için şirketler bu oyunu saatlik olarak kiralayabilmektedir.

2 kişilik ayak bilardosu oyununun 30 dakika ücreti 30 TL’dir. 2 ve 4 kişilik ayak bilardosu oyununun 60 dakikası ise 50 TL’dir.

WhatsApp chat