Ayak Bilardosu Snookball

Ayak Bilardosu Snookball

 

AYAK BİLARDO – SNOOKBALL TURKEY

Bi̇lardo ve futbolun birlikte oynandığı, avrupa ve dünyada hızla yayılan süper oyun.

Bilardo ve futbol tutkunlarına spor aktivitesi ve heyecan imkânı.

Ayak bilardosuna olan ilginin ana nedenleri arasında eğlenceli olması ve her yaş grubuna uygun bir yapıya sahip olması denebilir.

Ayak bilardosu giderek daha popüler oluyor. Dünyanın farklı bölgelerinde ayak bilardosuna olan ilgi artıyor. Bu ilgi elbette ülkemiz içinde geçerli.

İşte bu yüzden ayak bilardosu 7’den 70’e her insan için göze hoş gelen ve eğlenceli bir aktivite olarak görülüyor. Erkeklere has bir oyun gibi gözükse de çok basit olduğu için kadınlar ve çocuklar da Ayak Bilardosu oynayabilirler. Hatta oynamalarında en ufak bir risk yoktur. Eminiz ki son derece eğlenceli olan bu oyunu kadınlar ve çocuklar da benimseyecektir.

AYAK BİLARDO KURALLARI

Ayak bilardosu standart şekilde bilardo nasıl oynanıyorsa öyle oynanmaktadır. Aslında tek bir farklılık var el yerine ayak bilardosu ayak ile oynanmaktadır. Bilardoda ki gibi 16 top bulunur ve sadece ayak ile oynanır. Aslında ana kural toplara sadece ayak ile müdahale etmek ve el ya da farklı bir organımız ile toplara dokunmamak olarak adlandırılabilir.

Ayrıca bilardoda olduğu gibi 16 adet top bulunmaktadır. Kuralları aynıdır. Sadece ayak ile oynanır.

Oynamak için tek bir kural var. Sadece toplara ayak ile müdahale etmek, bunun dışında herhangi bir kural yok. Beyaz topun ağırlığı tam olarak 450 gr. Diğer toplar ise 100 gr daha düşüktür.

En çok merak edilen konulardan bir tanesi ise Ayak bilardosu ölçüleri ve nasıl oynandığıdır. Aslında çok basit olan bu oyun normal bilinen bilardonun ayakla oynanan versiyonu olarak adlandırılabilir

AYAK BİLARDO ÖLÇÜLER

Ayak bilardosunun çimleri tamamen suni çimden oluşmaktadır. Toplam uzunluğu 6,7 x 3,7 x 0,2 metreden oluşur. Oyunun tamamı 250 kg civarındadır. Kuralları son derece basit olan bu oyunu oynaması gerçek anlamda keyiflidir. Sizlerde bu eğlenceli oyunu oynamak isterseniz

Kontraplak malzemeden yapılmış olan sahanın çimleri ise suni çimdir.

Toplam uzunluğu 6,7 x 3,7 x 0,2 metreden oluşur ve 13 parçadan kurulumu yapılır.

Toplam 150kg ağırlığındadır.

WhatsApp chat